Doppler CCTV 2.0MP AHD CCTV Camera DOP-HF1204D
This product has been online for: 5 years, 2 months and 19 days
0 out of 5
4-in-1 HDCVI / HD TVI/AHD / CVBS optional outputBrands
Full HD resolution 1920 x 1080P CMOS sensor
Ultra low illumination 0.02Lux
Up to 300M long distance and high-speed real-time monitoring
OSD menu control up the coaxial cable (UTC)
Low light and wide dynamic range
Day/Night (ICR), AWB, AGC, BLC, DNR, D-WDR
Lightning protection
24 pcs IR LEDs, IR distance 20 meters
Rs3,650.00
×
Doppler (Pvt)
Ltd
Phone:
Contact Seller
Compare
SKU: front-1575984190 Categories: ,
Doppler 2.0MP AHD Camera DOP-HF1204D
Key Features:
Ultra low illumination 0.02Lux
Lightning protection
Specification:
DOP-HF1204B-2 Camera
Image Sensor 1/2.7″ 2 Megapixels CMOS
Chipset F22+FH8536E
Effective Pixels 1920(H)×1080 (V)
Video Resolution 1080P@25/30fps
Electronic Shutter AUTO, 1/25 – 1/50,000s
Min. Illumination 0.02Lux@F1.2(AGC ON), 0Lux IR on
Video SystemPAL/NTSC
Video Output 1 channel, HDCVI / HD TVI/AHD/CVBS, adjustable
Video Switch 2 bit switch
Day/Night Auto/Color/(B/W)/EXT
WDR Digital WDR
White Balance AWB/ATW/Indoor/Outdoor/Manual
AGC/BLC
Support
DNR 2D NR
OSD Menu
Multiple languages OSD menu control up the coaxial cable (UTC)
IR Led 8 PCS IR Lends
IR Distance 20 M Lens
Focal length 3.6 mm lens General
Power Supply 12 VDC ± 10%
Power Consumption 5 W
Operating Temp. -30℃-(+60)℃, 10%-90%RH